تبلیغات
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد - احمدی‌نژاد: معاون وزیر نفت كه در قراردادهای نفتی تخلف داشت را عزل كردم
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد
رای ما دكترمحموداحمدی نژاد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

احمدی‌نژاد: معاون وزیر نفت كه در قراردادهای نفتی تخلف داشت را عزل كردم

پس از تحقیقات درباره یكی از قراردادهای نفتی، وقتی فهمیدم كه یكی از معاونان وزیر نفت این تخلف را كرده او را عزل كردم و امروز همین فرد در روزنامه‌ها و رسانه‌ها علیه دولت مصاحبه می‌كند و می‌گوید كه سیاست اقتصادی دولت غلط است.

بقیه درادامه مطلب

پس از تحقیقات درباره یكی از قراردادهای نفتی، وقتی فهمیدم كه یكی از معاونان وزیر نفت این تخلف را كرده او را عزل كردم و امروز همین فرد در روزنامه‌ها و رسانه‌ها علیه دولت مصاحبه می‌كند و می‌گوید كه سیاست اقتصادی دولت غلط است.


محمود احمدی‌نژاد در ادامه سفر استانی به استان تهران طی سخنانی در جمع پرشور و گسترده مردم شهرستان پاكدشت كه در ورزشگاه شهید پازوكی حضور یافته بودند با اشاره به ویژگی‌های شهرستان پاكدشت گفت: شهرستان پاكدشت شهر گل، صداقت، شجاعت، مردانگی و قهرمانی است و دل‌های مردم شما سرشار از ایمان زلال و اراده‌های قوی چون كوه است و اندیشه‌های بلند و همت‌های قوی در مردم عزیز پاكدشت وجود دارد و این دیار، گل شهرستان‌های كشور است.
وی با اشاره به سفر دور اول هیات دولت به این شهرستان گفت: در سفر قبل گفتم كه دو نسبت با شما دارم كه یكی از آن بچه محل بودن با شما و نسبت بعدی به لطف خداوند خادم و نوكر مردم پاكدشت بودن است.
رئیس‌جمهور با اشاره به وظایف دولت اسلامی گفت: پافشاری بر حقوق ملت و ترجیح آن بر همه امور و همه مسائل از جمله وظایف دولت اسلامی است. هرچه در اختیار دولت از منابع، بودجه و امكانات است همه متعلق به ملت است و دولت موظف است كه با همه وجود از منابع ملت و حیثیت و آبروی ملت در خارج و داخل كشور صیانت كند.
احمدی‌نژاد همچنین ادامه داد: آنچه كه در اختیار دولت متعلق به آحاد ملت در سراسر ایران است احدی در دولت حق ندارد این امكانات را متعلق به یك گروه و افراد خاص بداند و به جایی دفاع از حقوق ملت از منابع یك قشر خاص دفاع كند.

* پیش از دولت نهم برخی مسئولان برای پر كردن جیب خود تصمیمات خلاف منافع مردم می‌گرفتند

وی با اشاره به اشتباهات برخی مدیران پیش از دولت نهم گفت: برخی مدیران به جای ترجیح منافع ملت بر سایر مسائل، جریانات دیگری را بر منافع ملت ترجیح دادند كه همه ما شاهد بودیم كه یك مدیر و یك رئیس‌ شركت چندین سال بر مسند كار بود و در هر مقطع تصمیمات خلاف مصلحت عمومی برای پركردن جیب خود اتخاذ می‌كرد و پر كردن جیب خود و دوستانش را بر منافع ملت ترجیح می‌داد و زمانی كه مردم كشور به او اعتراض می‌كردند به جایی اینكه با آن مدیر برخورد شود از آن مدیر دفاع می‌كردند و در شهرها به گونه‌ای فضا شكل گرفته بود كه مردم نمی‌توانستند از یك بخشدار انتقاد كنند و افراد منافع ملت را قربانی دفاع از یك مدیر ناكارآمد می‌كردند.
رئیس‌جمهور همچنین اظهار داشت: در همین تهران همان كسی كه اعتراف كرد صدها میلیون تومان در سال 72 برای حزب و گروه خود از بیت‌المال هزینه كرده است برخی به جای مجازات او از وی حمایت كردند و تلاش كردند تا او را به عنوان یك قهرمان ملی معرفی كنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به وظیفه دولت در عزل یك مدیر ناكارآمد گفت: در حالی كه وظیفه دولت این است كه اگر مشاهده كرد كه یك مسئول، حقوق و منافع ملت را زیر پا گذاشته باید با او برخورد كند و بلافاصله او را از سمتی كه قرار دارد عزل كند، چه برسد به اینكه بفهمد مدیری از مسئولیت خود برای اندوختن مال و ثروت برای خود، اقوام و دوستانش استفاده كرده است چنانچه حضرت علی(ع) می‌فرماید باید چنین فردی را به مردم معرفی كنید تا دیگران جرات نكنند به بیت‌المال دست‌اندازی كنند.

* برخی‌ها مردم و انقلاب را فدای دوستان و هم‌حزبی‌های خودشان كردند

وی ادامه داد: سال‌ها به جای اینكه طرف مردم و انقلاب گرفته شود برخی مردم و انقلاب را فدای دوستان، آشنایان، هم حزبی‌ها و افراد خاصی كردند حتی آنها به من اعتراض می‌كردند كه چرا برخی را در دولت بركنار می‌كنید و من به آنها پاسخ دادم مسئولی كه بفهمد زیرمجموعه‌اش مشغول سوء استفاده بوده و یا مدیر تحت نظرش از مردم كناره‌گیری كرده است قانوناً و شرعاً حق ندارد به آن مدیر متخلف اجازه كار بدهد.
رئیس‌جمهور عزل مدیران و مسئولان ناكارآمد و متخلف را وظیفه دولت اسلامی دانست و اظهار داشت: این مناصب و پست‌ها ارث پدری كسی نیست و به نام كسی سند زده نشده است واین گونه نیست كه اگر كسی آمد باید 4 سال و یا 20 سال بماند و اگر دولت متوجه شد كه كسی دچار خطا و اشتباه شده دولت حق ندارد او را در آن سمت نگه دارد و آن فرد متخلف را ملت تحمیل كند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: این خوب است كه مدیران در سمت‌ها ثابت بمانند اما شرط این منطق این است كه در مسیر اسلام و انقلاب و مردم ،پاك و صادق بمانند و از نگاه مردم هر كسی چنین ویژگی را نداشت او باید عزل شود.

* با گردن‌كلفت‌ها باید برخورد شود تا عده ای خیال نكنند مملكت ارث پدری آنها است

احمدی‌نژاد وظیفه اصلی خود را برخورد با گردن‌كلفت‌های مفسد دانست و گفت: برخورد با 4 یا 5 آدم ضعیف گرچه لازم است اما این امر نمی‌تواند پایه‌های دولت اسلامی را مستقر كند بلكه در منطق دولت اسلامی برخورد با متخلفان باید از گردن كلفت‌ها شروع شود و باید اول جلوی آنها گرفته شود و مسیر اداره كشور را به گونه‌ای تنظیم شود كه عده‌ای خیال نكنند كه منابع كشور ارث پدری آنهاست.

* همانند صدر اسلام، اكنون هم زیاده‌خواهان طاقت اجرای عدالت را ندارند

وی دفاع از حقوق ملت را سخت‌ترین وظیفه دولت اسلامی برشمرد و گفت: پافشاری بر حقوق ملت سنگین‌ترین بخش كار دولت اسلامی است چرا كه زیاده‌خواهان تحمل نمی‌كنند كه با آنها برخورد شود و حق ملت از آنها گرفته شود همانند صدر اسلام كه برخی در كنار حضرت علی (ع)و پیامبر (ص) شمشیر می‌زدند زمانی كه وقت كوتاه‌كردن دست آنها از بیت‌المال فرا می‌رسد آنها با شمشیر در برابر حضرت علی(ع) ایستادند و مقاومت كردند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اختصاص وام به جوانان برای ایجاد اشتغال گفت: اگر دولت بخواهد كار و فعالیت ایجاد شود باید وام‌های بانكی را كنترل كند و به دست جوانان، كشاورزان و صنعت‌گران برسانند تا با ایجاد اشتغال، درمان و كارخانه كشور پیشرفت كند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: وقتی یك فرد وامی كوچك دریافت می‌كند زمانی كه قسط او عقب می‌افتد برای او اخطاریه می‌فرستند اما برخی كه وام‌های میلیاردی گرفته‌اند و به جایی اینكه آن را در بازار اشتغال و صنعت به كار بگیرند آن را وارد بازار مسكن كرده‌اند زمانی كه از آنها می‌خواهند آن وام را بازگردانند صدای صدها حنجره به هوا می‌رود و هزاران تلفن به صدا در می‌آید و آن فرد را تهدید می‌كنند.
وی افزود: 90 درصد وام‌های بانكی، بالای یك میلیارد تومان است و بسیاری از وام‌هایی كه قسط‌ های آن عقب افتاده متعلق به همین 90 درصد است و كسانی وام‌های كلان گرفته‌اند و حاضر هم نیستند آنها را بازگردانند.

* ما از سیاستی كه پول نفت را به جیب عده ای خاص سرازیر كند، بیزاریم

رئیس جمهور در پاسخ به سیل تهمت‌ها و اشتباه خواندن سیاست‌های اقتصادی دولت نهم گفت: اگر سیاست درست اقتصادی این است كه پول‌های كشور توی جیب یك عده‌ خاص برود و مردم محروم باشند ما از این سیاست بیزار هستیم.
احمدی‌نژاد افراد سرمایه‌گذار واقعی را افرادی با حساب پاك دانست و گفت: افرادی كه با سرمایه‌گذاریهای خود اشتغال ایجاد می‌كنند و دامداری و كشاورزی را رونق می‌دهند حسابشان پاك است و ما با آنها كاری داریم اما اگر قرار باشد عده‌ای پول‌ها بردارند و علیه منافع ملت استفاده كنند این امر را فاقد منطق اقتصادی می‌دانیم و اگر برخی این سیاست‌ها را غلط می‌دانند ما با این حرف‌ها كاری نداریم چرا كه ما نوكر و خدمت‌گزار مردم هستیم.

* معاون وزیر نفت كه در قراردادهای نفتی تخلف داشت را عزل كردم

وی با اشاره به تخلف یكی از معاونان وزارت نفت و بركناری آن فرد گفت: من در بخش نفت مطلع شدم كه یكی از محصولاتی كه در كشتی‌ها مصرف می‌شود را به یك دلال در امارات می‌فروشند .بنده سئوال كرده‌ام كه چرا این كار را می‌كنید و این محصول را یكجا به یك فرد می‌فروشید و چرا در بندرها در مرزهای خودمان این كار را نمی‌كنید.از این رو فردی را برای تحقیق فرستادم كه گزارش داد همه كشتی‌ها ترجیح می‌دهند این محصول را در بنادر ایران بخرند. و از اینكه برای خرید محصول به امارات می‌روند ناراحت هستند.
رئیس‌جمهور ادامه داد: من به وزیر نفت گفتم كه دیگر حق ندارید این محصول را به امارات بفروشید؛ لذا باید آگهی بدهید و در همین ایران به مردم خودمان این امر را بسپارید تا خود آنها با ساخت امكاناتی در بنادر، این محصول را به كشتی‌ها بفروشند اما زمانی كه آگهی داده شد ملاحظه كردم آقایی كه به یكی از سران كشور وابسته است و 15 سال اكثر قراردادها را به جیب خود ریخته، این قرارداد هم به او واگذار شده است و زمانی كه این امر را مشاهده كردم گزارش و سابقه آن فرد را خواستم و وقتی فهمیدم كه یكی از معاونان وزیر نفت این كار را كرده او را عزل كردم و امروز همین فرد در روزنامه‌ها و رسانه‌ها علیه دولت مصاحبه می‌كند و می‌گوید كه سیاست اقتصادی دولت غلط است. ما تهمت‌ها، توهین‌ها، بی‌ادبی‌ها را تحمل می‌كنیم اما امضای یك قرارداد كه یك ریال هم از آن علیه ملت باشد را تحمل نمی‌كنیم.

* پرونده كسانی كه 24 سال در مناصب اجرایی بودند را در مقابل چشم ملت افشا می‌كنم

احمدی‌نژاد با اشاره به فشارها، توهین‌ها و تهمت‌ها در مساله هسته‌ای به دولت گفت: به خاطر مسائل هسته‌ای و اینكه دشمنان پشت مرزهای ما بودند و ما درگیر این مسائل بودیم برای اینكه خدمت به مردم با ورود به این مسائل لطمه نبیند ما وارد نشدیم اما امروز برای دفاع از ملت مجبورم پرونده یك گروه را كه 24 سال در مناصب اجرایی كشور حضور داشتند و ریشه مشكلات كشور را به وجود آورده‌اند را فاش كنم و در برابر چشم ملت قرار خواهم داد.
وی افزود: در تلویزیون و در مناظره‌ها پرونده این افراد را افشا خواهم كرد اما من اهل تهمت و بی‌ادبی نیستم البته همه این پرونده ها را روی میز نمی‌آورم و اجازه می‌دهم اگر ملت باردیگر من را برگزید آن وقت همه آنها را در پیشگاه ملت محاكمه می‌كنیم و حقوق ملت را به بیت‌المال باز می‌گردانیم.
رئیس ‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عرصه دوم وظایف دولت برای دفاع از حقوق ملت گفت: عرصه دوم كه جزو وظایف دولت محسوب می‌شود و باید از عزت و استقلال مردم دفاع كند،‌ عرصه سیاست خارجی است و در عرصه سیاست خارجی دولت باید از عزت ملت با شجاعت دفاع كند. شما می‌دانید كه اگر یك ملتی تحت شرایط تهدید زندگی كند امكان برنامه‌ریزی و ‌پیشرفت برای او بوجود نمی‌آید و تا زمانی كه دشمن یك چماقی را در دست گرفته و هر روز ملت را تهدید می‌كند، یك روز بهانه حقوق بشر و یك روز مسئله هسته‌ای را بهانه می‌كند در چنین شرایطی یك ملت نمی‌تواند راه درست پیشرفت را طی كند و اولین وظیفه یك دولت این است كه با پشتوانه ملت تهدید را از سرزمین و منافع ملی دور كند.

* در دولت قبل چندین قرارداد خانمان‌برانداز بدون تصویب مجلس بر ملت تحمیل شد

وی افزود: همه شما 5 سال گذشته را در قضیه هسته ای به یاد دارید كه دشمنان آمدند و با فشار، تقاضاهایی را مطرح كردند و در آن زمان با شعار اینكه ما باید تنش‌زدایی كنیم، و باید گفتگو كنیم دشمنان قدم به قدم خواسته‌های خود را مطرح كردند و آن را افزایش دادند ولی از این سمت، قدم به قدم عقب‌نشینی صورت گرفت و تعهد كردند تا جایی كه چندین قرارداد خانمان برانداز را بدون تصویب مجلس بر ملت ما تحمیل كردند و متن این قراردادها آن طوریكه اتفاق افتاد به اطلاع مردم نرسید.
رئیس‌جمهور با اشاره به ماجرای هسته‌ای گفت: در ماجرای هسته‌ای آنها همه تاسیسات را پلمپ كردند و آزمایشگاه‌ها و رشته‌های دانشگاهی را هم درخواست تعطیلی دادند و اعلام كردند كه رشته‌های منتهی به مسئله هسته‌ای باید تعطیل شود.
احمدی‌نژاد ادامه داد: در آن شرایط رئیس دولت وقت، در افغانستان و در عراق و در موضوع هسته‌ای با آنها كمال همكاری را انجام داد و كمال عقب‌نشینی را انجام داد و تقریبا كلید هسته‌ای را برای همیشه تحویل آنها داد و پس از این همه همكاری كه تحت شعار تنش‌زدایی انجام شد، آقای بوش پشت تریبون آمد و ایران را محور شرارت نامید و گفت كه باید به ایران حمله كنیم و بدانیم كه این اخلاق مستكبران است كه اگر در برابر آنها عقب‌نشینی كنیم آنها تا انتها می‌آیند.

* مسئولی كه اجازه حضور غربی ها در مراكز نظامی ما را بدهد، به جایی می‌فرستم كه راه خانه‌اش را گم كند

وی اظهار داشت:‌ غربی‌ها آنقدر پررویی كردند و گفتند كه ما باید همه مراكز شما را بازرسی كنیم و من به آنها گفتم كه دلیل این كار چیست و آنها پاسخ دادند كه ممكن است شما كار مخفی انجام دهید ومن به آنها گفتم كه این كار ممنوع است و اگر كسی اجازه دهد مامورین غربی پایشان را در یك مركز نظامی ما بگذارند، من آن كسی كه اجازه این كار را داده است همراه با آن مامور به جایی خواهم فرستاد كه راه خانه‌شان را گم كنند.
رئیس‌جمهور با اشاره به هدف غربی‌ها برای بازرسی از تاسیسات نظامی ایران گفت:‌ دشمنان به بهانه مسائل هسته‌ای قصد داشتند از قدرت دفاعی ما مطلع شوند تا دشمنان به راحتی بتوانند نقشه‌های بوش را پیاده كنند. زمانی كه یك چماق بالای سر یك ملت است، امكان عزت و پیشرفت وجود ندارد. اولین وظیفه دولت این است كه آن چماق را از دست دشمن بگیرد و توی سر خود دشمن بكوبد و خرد كند. و الا تا زمانی كه آنها خودشان را مالك ومحق می‌دانند وایستاده‌اند و هر روز تهدید می كنند هیج كاری نمی‌توان كرد و می بایست یك بار برای همیشه این تهدید كنار می رفت.
احمدی‌نژاد گفت: برخی به ما می‌گویند برای رفع تهدید كوتاه بیایید و لبخند بزنید و چرا از موضع قدرت با آنها برخورد می‌كنید اما من پاسخ می‌دهم منطق ما روشن است. ذات استكبار پررویی و تجاوز‌طلبی است و اگر در برابر متكبر تواضع كنید آن متكبر پرروتر می‌شود و زیاده خواهی بیشتری می‌كند و فهرست طلبكاریهای خود را افزایش می‌دهد. و اگر بخواهیم جنگ و تهدید را از سرزمین‌تان دور كنید باید از موضع قدرت و شجاعت و البته با تدبیر این كار را انجام دهیم.
وی با اشاره به سخن یكی از مسئولان در صدا و سیما مبنی بر حمله آمریكا به ایران گفت: شما یادتان است كه چند سال قبل یك عزیزی در تلویزیون آمد و اعلام كرد كه یك ماه دیگر آمریكا به ایران حمله می‌كند و آن مجری از وی پرسید كه آیا جدی می‌گویی وآن فرد در صحبتش تاكید كرد و گفت من از این موضوع خبر دارم. من به محض اینكه این حرف را شنیدم ناراحت شدم و در برنامه تلویزیونی اعلام كردم كه چنین چیزی محال است چرا كه ملت ایران مقتدر است و اگر هر قدرتی بخواهد تجاوزی به این ملت بكند قبل از اینكه دست آن متجاوز بر روی ماشه برود ملت دست آن دست را از بازو قطع خواهد كرد. شما مشاهده كردید كه آنها جرات نكردند به ایران حمله كنند و همان افرادی كه 5 سال پیش بحث حمله به ایران را مطرح می‌كردند، و ایران را محور شرارت می‌نامیدند امروز بر سر تائید و تمجید از ایران مسابقه گذاشتند و اعلام می‌كنم كه ایران كانون تمدن و فرهنگ است و بدون ایران نمی‌شود منطقه و دنیا را اداره كرد و تقاضای گفتگو و همكاری با ایران را دارد.
رئیس‌جمهور با بیان اینكه اگر در برابر مستكبر كسی تواضع كند حتما عزتش لجن مال می‌شود،‌گفت: امروز ملت ایران عزیز است و بدانید كه راه همین عزت ومقاومت است كه البته باید با تدبیر همراه باشد. و بنده شما را با مواردی كه در این 4 سال گذشت، و برخی از داخل همراه با دشمن چه فشارهایی به ما آوردند ،‌و ما را دعوت به سازش كردند خسته نمی‌كنم.
احمدی‌نژاد در ادامه اظهار داشت: اگر ملتی بخواهد مستقل باشد و در امنیت به سر ببرد،و بتواند سازندگی كند و اقتصاد خود را رونق بخشد‌ باید در مسائل جهانی با اقتدار و با شجاعت و باتدبیر وارد شود و این راه و خط و مشی ملت ایران است. اگر خداوند عنایت كرد و به دست شما مسئولیت به من سپرده شد وقتی به سازمان ملل بروم خطاب به این كشورهای به اصطلاح قدرتمند خواهم گفت كه كدامیك از شما جرات حمله به ایران را دارید.

* برخی‌ها در داخل همنوا با صهیونیست‌ها، از اینكه ما صهیونیستها را جنایتكار می نامیم ناراحت می‌شوند

وی با ابراز تاسف از برخی اظهارنظرات افراد داخلی همگام با دشمن گفت‌: برخی در داخل همراه با صهیونیست‌ها از اینكه ما می‌گوییم صهیونیست‌ها آدم‌كش،كودك‌كش و جنایتكار هستند ناراحت می‌شوند و می گویند چرا به آنها اعتراض می‌كنید اما این صهیونیست‌ها 30 سال است كه ما را تهدید می‌كنند و می‌خواهند به ایران حمله كنند ولی برخی آقایان می‌گویند چرا شما هولوكاست را دروغ خواندید اما سوال این است كه آیا ما باید منتظر بنشنیم تا از آنها در داخل كشور استقبال كنیم در حالی كه امام علی (ع) فرمودند هر كسی از دشمن در داخل خانه خود استقبال كرد به ذلت می‌افتد.
رئیس‌جمهور ادامه داد:‌دولت موظف است با دیپلماسی اقتدار كاری كند كه رژیم صهیونیستی و اربابان آنها جرات حمله به ایران را نكنند اما برخی در داخل می‌گویند كه شما هزینه تولید كرده‌اید و به آنها می‌گویم كه جز چند سفر من و فریادهای مرگ بر صهیونیست ،چه هزینه‌ای پرداخت شده است ؟ ما امروز به جایی رسیده‌ایم كه خودشان هم اعتراف می‌كنند كه دیگر نمی‌توانند در برابر ملت ایران غلطی بكنند و امروز ملت ایران قهرمان و مقتدر است و اجازه نمی‌دهیم آنها برای ما تصمیم گیرند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اعتراض برخی افراد داخلی از حمایت دولت از لبنان و فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی و اربابان او و هفت جد و آباد آنها نمی‌توانند غلطی بكنند اما برخی در داخل می‌گویند كه چرا از لبنان و فلسطین حمایت می‌كنید لابد آنها انتظار دارند كه دشمن مقاومت لبنان و فلسطین را بشكند و به پشت مرزهای ما برسد و پس از آن ما با آنها مبارزه كنیم اما حتی اگر آنها ما را تهدید نمی‌كردند ما خود را موظف به حمایت از لبنان و فلسطین می‌دانستیم.
وی با اشاره به تصمیمات دولت برای شهرستان پاكدشت گفت: گازرسانی، احداث خط راه‌آهن شهری، ساخت بیمارستان پاكدشت، واگذاری زمین برای مسكن مهر، تاسیس ساخت مجتمع فرهنگی و هنری و استادیوم ورزشی، ساخت دو مجموعه ورزشی برای دختران و دو مجموعه ورزشی برای پسران از جمله تصمیمات دولت در جلسه هیات دولت مخصوص تهران خواهد بود.
رئیس جمهور در پایان گفت: امروز شما مردم پاكدشت موجب عزت، ملت ایران و امید ملت‌های مظلوم دنیا هستید.

درباره وبلاگ

باسلام خدمت دوستان عزیز

ازعلاقه مندان درزمینه وبلاگ نویسی دعوت میشود تا مارو درنوشتن این وبلاگ همراهی كنند درصورتی كه قصد همكاری دارید با ارسال پیامتان بنده را درجریان بزارید تا یك اكانت به شما بدهم

باتشكر
مدیر وبلاگ : مردی ازجنس مردم

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دولت نهم در کدام یک از گزینه ها موفق تر بوده است ؟

نویسندگان