تبلیغات
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد - انتخابات دهم ریاست جمهوری پاک‌ترین انتخابات بود دیگر موسوی را تأیید صلاحیت نمی‌کنیم
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد
رای ما دكترمحموداحمدی نژاد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

انتخابات دهم ریاست جمهوری پاک‌ترین انتخابات بود دیگر موسوی را تأیید صلاحیت نمی‌کنیم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو فقهای شورای نگهبان امروز برای سومین بار طی هفته‌های گذشته در جمع خبرنگاران حاضر شد تا به عنوان عضوی از شورای نگهبان که در جریان جزئیات انتخابات دهم بوده است، با توضیحات خود به ادامه فضای آرام کشور و تأکید بر قانون‌گرایی کمک کرده باشد.

به گزارش رجانیوز، آیت‌الله یزدی با بیان جزئیاتی، انتخابات دهم را پاک‌ترین انتخابات دانست و ضمن تأکید بر اینکه هیچ‌یک از بزرگان، مراجع و عقلا درخواست غیرقانونی موسوی مبنی بر ابطال انتخابات را قبول نداشته‌اند، خاطرنشان کرد اگر در آینده در شورای نگهبان باشد و موسوی بار دیگر برای کاندیداتوری ثبت نام کند، دیگر او را تأیید صلاحیت نخواهیم کرد.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو فقهای شورای نگهبان امروز برای سومین بار طی هفته‌های گذشته در جمع خبرنگاران حاضر شد تا به عنوان عضوی از شورای نگهبان که در جریان جزئیات انتخابات دهم بوده است، با توضیحات خود به ادامه فضای آرام کشور و تأکید بر قانون‌گرایی کمک کرده باشد.

به گزارش رجانیوز، آیت‌الله یزدی با بیان جزئیاتی، انتخابات دهم را پاک‌ترین انتخابات دانست و ضمن تأکید بر اینکه هیچ‌یک از بزرگان، مراجع و عقلا درخواست غیرقانونی موسوی مبنی بر ابطال انتخابات را قبول نداشته‌اند، خاطرنشان کرد اگر در آینده در شورای نگهبان باشد و موسوی بار دیگر برای کاندیداتوری ثبت نام کند، دیگر او را تأیید صلاحیت نخواهیم کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: بحمدالله دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نظام ایران با همه فراز و نشیب‌ها به خوبی برگزار شد و این دوره از انتخابات در مقایسه با دیگر دوره‌ها از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: حضور حداكثری مردم در پای صندوق‌های رای كه پس از رفراندوم جمهوری اسلامی بیشترین میزان حضور بود یكی از ویژگی‌های مهم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شمار می‌رود.

عضو شورای نگهبان كشیده شدن دامنه بحث‌های انتخاباتی در میان عامه مردم و همچنین افزایش سطح آشنایی مردم با مسائل سیاسی و انتخاباتی را از دیگر ویژگی‌های این دوره از انتخابات برشمرد و گفت: انتخابات دهم یكی از سالم‌ترین و پاكترین انتخابات‌های كشور پس از انقلاب اسلامی است و به همین دلیل دشمنان نظام سرمایه‌گذاری بسیاری كردند تا به سلامت و پاكی انتخابات ضربه بزنند و آنها در این ایام با همه توان سلامت انتخابات را هدف قرار داده بودند.

وی در ادامه با اشاره به احتیاط و دقت نظر شورای نگهبان در استفاده از ابزارهای الكترونیكی برای برگزاری انتخابات را مورد توجه قرار داد و افزود: من در شورای نگهبان طرفدار الكترونیكی شدن انتخابات بودم ولی مجموع شورا تاكید داشتند كه در كنار ابزارهای الكترونیكی برای حفظ اطمینان از روش دستی نیز استفاده شود.

*حضور بی‌سابقه نمایندگان كاندیداها در شعب اخذ رأی

وی در ادامه رقم حضور نمایندگان كاندیداهای ریاست جمهوری در پای صندوق‌های رای را در این دوره از انتخابات بی‌نظیر دانست و گفت: به دلیل رقابت‌های موجود در پای 46 هزار صندوق رأی از سوی یكی از كاندیداها 40 هزار نماینده و از سوی كاندیدای دیگر 33 هزار نماینده معرفی شده بود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به حضور ناظران شورای نگهبان در تمام شعب اخذ رای تصریح كرد: در حال حاضر به دلیل برگزاری انتخابات‌های متعدد در كشور دستگاه‌های شورای نگهبان در حال حاضر تكمیل شده است و گاهی اوقات حتی وزارت كشور نیز برای تطبیق آمار از دستگاه‌های شورای نگهبان استفاده می‌كرد.

آیت‌الله یزدی با تاكید بر رعایت امنیت و سلامت در برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما دین خود را به دنیای دیگران نمی‌فروشیم و شهادت می‌دهم این انتخابات یكی از پاك‌ترین و سالم‌ترین انتخابات‌های كشور بوده است و البته حوادث و اشتباهات جزئی وجود داشته كه به هیچ وجه كل انتخابات را مورد تاثیر قرار نمی‌دهد.

وی با اشاره به بازشماری آرا گفت: تفاوت محسوسی در بازشماری آرا 10 درصد از صندوق‌های رای مشاهده نشد كه تاثیری در پركردن فاصله 11 میلیونی آرا داشته باشد.

آیت‌الله یزدی رسیدگی دقیق شورای نگهبان به شكایت كاندیداها مورد توجه قرار داد و گفت: در فرصت 5 روزه نهایی نیز شكایت جدیدی حاصل نشد و شورای نگهبان در طول این دوران با دقت و برگزاری جلسات متعدد صحت انتخابات را بررسی و در نهایت آن را تایید كرد.

حتی یك صندوق باطل شده هم نداشتیم

آیت الله یزدی با اشاره به برخی اعتراضات پس از اعلام نتایج انتخابات گفت: در برخی دوره ها به خصوص در انتخابات مجلس گاهی پیش می آمد كه به دلیل تخلفات آراء یك صندوق و یا حتی یك حوزه انتخابیه باطل اعلام می شد اما در این دوره ما حتی یك صندوق باطل شده هم نداشتیم.

وی با اشاره به عدم حضور برخی كاندیداهای معترض در شورای نگهبان گفت: از میان كاندیداهای معترض فقط آقای رضایی در شورای نگهبان حضور پیدا كرد و با تاكید بر قبول داشتن جایگاه شورای نگهبان و رعایت قانون موارد اعتراضی خود را اعلام كرد كه در بازشماری تصادفی آرای كرمانشاه تنها سه عدد رای جابه جا شد كه یكی از آنها هم به ضرر آقای رضایی بود.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه با ذكر این نكته كه شورای نگهبان جز در موارد شكایت مستند كاندیداها، وظیفه ای برای بازشماری آرا ندارد گفت: در این دوره شورای نگهبان برای اطمینان بیشتر اعلام كرد كه 10درصد صندوق ها را بازشماری می كند و این كار را با حضور ناظران و نمایندگان برخی شخصیت ها مثل ائمه جمعه انجام دادند كه در نهایت تفاوت محسوسی كه بتواند این فاصله 11 میلیونی را پر كند به دست نیامد.

وی با اشاره به دقت اعضای شورای نگهبان در رسیدگی به شكایات گفت: برخی اعضای شورای نگهبان برای اطمینان از تعداد تعرفه های استفاده نشده و موجود در خزانه بانك مركزی به گزارشات اكتفا نكرده و خودشان به صورت حضوری تعرفه های استفاده نشده را مورد بررسی قرار داده و از صحت گزارشات ارئه شده اطمینان حاصل كردند.

*كشور حساب و كتاب و قانون دارد‌

وی با اشاره به برخی تلاش‌ها در خصوص متشنج كردن فضای كشور گفت: كشور اسلامی ما حساب و كتاب و قانون دارد و دستگاه‌های امنیتی، قضایی و انتظامی با خودسری‌ها برخورد خواهند كرد.

آیت‌الله محمد یزدی با اشاره به ادعاهای مطرح شده مبنی بر ایجاد تقلب و تخلف در انتخابات تصریح كرد: می‌گویند انتخابات به نحوی پیش رفته كه نظر مردم نسبت به یك كاندیدا جلب شده است و مناظرات باعث ایجاد چنین روندی شده است.

وی ادامه داد: هیچگاه نمی‌توان انتخابات ریاست جمهوری را با مطرح كردن چنین دلایلی باطل كرد اینها حتی قبل از شروع انتخابات نیز می‌گفتند كه در انتخابات تقلب خواهد شد.

* یك مورد خرید و فروش رأی مشاهده نشد‌

وی انتشار آمار جزئی صندوق‌های رای در انتخابات ریاست جمهوری را بی‌سابقه و مفید عنوان كرد و گفت: در همه دوره‌ها انتخابات به همین سبك و با همین قوانین برگزار شده است و خوشبختانه در این دوره از انتخابات حتی در یك نقطه هم خرید و فروش رای مشاهده نشده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه قم بیان داشت: ادعای ابطال انتخابات ادعایی لغو است و حتی دوستان خود آقای موسوی نیز لغو بودن این ادعا را تایید می‌كنند و حتی مراجع عظام تقلید از جمله آیت‌الله مكارم شیرازی نیز گفته‌اند كه ابطال انتخابات امكانپذیر و معقول نیست و خود آنها هم می‌دانند كه ادعای غلطی را مطرح می‌كنند.

وی تاكید كرد: طرح اصلی آنها قرار گرفتن در برابر نظام و مقابله با اصل نظام بود و آقای موسوی در حالیكه هنوز حتی یك صندوق رای هم باز نشده بود اعلام كرد كه پیروز انتخابات است.

آیت‌الله یزدی در ادامه با اشاره به حوادث بعد از انتخابات و اقدامات صورت گرفته از سوی شخصیت‌های نظام برای نصیحت میرحسین موسوی گفت: تعداد زیادی از شخصیت‌ها از جمله آیت‌الله هاشمی شاهرودی، حجت‌الاسلام اژه‌ای، حجت‌الاسلام پورمحمدی و بسیاری دیگر از دوستان و مخالفان آقای موسوی را نصیحت كردند كه به این روند كه در پیش گرفته خاتمه دهد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه آقای موسوی با تكیه به برخی از نیروها در این دوره از انتخابات خود را ضایع كرد. وی اگر چهار سال تحمل می‌كرد شاید می‌توانست در دوره بعد انتخابات به موفقیت دست یابد.

* موسوی را تایید صلاحیت نخواهیم كرد‌

وی در پاسخ به سئوالی در ارتباط با تایید میرحسین موسوی در صورت كاندیداتوری در انتخابات دوره آینده ریاست جمهوری گفت: اگر من و امثال من در شورای نگهبان حضور داشته باشیم، صلاحیت وی را ‌تایید نخواهیم كرد شاید دیگر مردم و دوستان ایشان هم وی را تایید نكنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فعالیت دولت دهم در آینده نزدیك اظهار داشت: همواره در جلسات خصوصی به عنوان یك روحانی و طلبه توصیه‌هایی را به رئیس جمهور داشته‌ام و در آینده از ایشان می‌خواهم شرح صدر بیشتری داشته و با تدبیر بیشتری عمل كنند و همه قشرها را زیر پوشش قرار دهند.

وی در پایان تاكید كرد: كشور به خوبی می‌تواند راه رشد و پیشرفت را در سایه رهبری‌های امام‌گونه آیت‌الله خامنه‌ای طی كند و امیدواریم این ضربه‌ها كه در اثر شرایط اخیر به حیثیت بین‌المللی نظام وارد شد هرچه زودتر جبران شود.

درباره وبلاگ

باسلام خدمت دوستان عزیز

ازعلاقه مندان درزمینه وبلاگ نویسی دعوت میشود تا مارو درنوشتن این وبلاگ همراهی كنند درصورتی كه قصد همكاری دارید با ارسال پیامتان بنده را درجریان بزارید تا یك اكانت به شما بدهم

باتشكر
مدیر وبلاگ : مردی ازجنس مردم

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دولت نهم در کدام یک از گزینه ها موفق تر بوده است ؟

نویسندگان