تبلیغات
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد - مهر تأیید شورای نگهبان بر سلامت انتخابات دهم
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد
رای ما دكترمحموداحمدی نژاد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مهر تأیید شورای نگهبان بر سلامت انتخابات دهم

بازشماری 10 درصد صندوق‌های رأی به شیوه خوشه‌ای و تصادفی نیز تغییری در نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم نداد تا در نهایت دبیر شورای نگهبان در پایان مهلت تمدید شده‌ی 5 روزه این شورا برای تأیید انتخابات، در نامه‌ای به وزیر کشور صحت انتخابات را تأیید کند.

به گزارش رجانیوز، اگرچه طی 5 روز تمدیدشده هیچ‌یک از نامزدهای معترض شکایت جدیدی به شورای نگهبان ارائه نکردند اما این شورا خود به منظور اعتمادسازی و آرامش‌بخشی به افکار عمومی پس از حجم بالای تهمت‌های فاقد سند نامزدهای شکست‌خورده و رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه، هیئتی ویژه را مأمور بازشماری آرا کرد

بازشماری 10 درصد صندوق‌های رأی به شیوه خوشه‌ای و تصادفی نیز تغییری در نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم نداد تا در نهایت دبیر شورای نگهبان در پایان مهلت تمدید شده‌ی 5 روزه این شورا برای تأیید انتخابات، در نامه‌ای به وزیر کشور صحت انتخابات را تأیید کند.

به گزارش رجانیوز، اگرچه طی 5 روز تمدیدشده هیچ‌یک از نامزدهای معترض شکایت جدیدی به شورای نگهبان ارائه نکردند اما این شورا خود به منظور اعتمادسازی و آرامش‌بخشی به افکار عمومی پس از حجم بالای تهمت‌های فاقد سند نامزدهای شکست‌خورده و رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه، هیئتی ویژه را مأمور بازشماری آرا کرد.

ترکیب این هیئت نیز ترکیبی بود که راه اعتراض جدی را از سوی معترضان می‌بست. علی‌اکبر ولایتی از معتمدین هاشمی رفسنجانی، غلامعلی حدادعادل از معتمدین اصولگرایان، محمدحسن رحیمیان از اعضاء دفتر امام راحل و عضو مؤسس مجمع روحانیون مبارز، گودرز افتخار جهرمی از معتمدین و نزدیکان سید محمد خاتمی، دری نجف‌آبادی دادستان کل کشور و ابوترابی‌فرد نایب رئیس دوم مجلس اعضاء این هیئت را تشکیل می‌دادند.

بازشماری صندوق‌های رأی از صبح روز گذشته (دوشنبه) با حضور دوربین‌های صداوسیما آغاز شد، اگرچه نامزدهای معترض باز هم حاضر نشدند نمایندگان خود را بر سر بازشماری بفرستند تا در آخرین ساعات منتهی به بررسی سلامت انتخابات نیز ثابت کنند هیچ انگیزه‌ای جز ایجاد ناآرامی و عبور از قانون ندارند.

نکته قابل توجه اینکه در جریان بازشماری آرا، رأی دکتر احمدی‌نژاد نه تنها کاهش نیافت، بلکه در برخی حوزه‌ها افزایش جزیی نیز داشت.

با این حال، پس از اتمام بازشماری، 10 درصد صندوق‌های رأی، در اواسط بخش خبری ساعت 21 دوشنبه شب، گوینده خبر نامه دبیر شورای نگهبان را قرائت کرد.

متن نامه آیت‌اله جنتی خطاب به محصولی، وزیر كشور به شرح زیر است: در مورد نتیجه كلی و نهایی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز جمعه مورخ 22/3/1388 ، بدینوسیله اعلام می ‌نماید پس از آگهی عمومی اعلام شكایات و اعتراضات نسبت به روند رای‌گیری و برگزاری انتخابات، طبق ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر مهلت قانونی دریافت شكایات، در دوره تمدید پنج روزه نیز نسبت به دریافت شكایات اقدام و متعاقب بررسی ها و رسیدگی های دقیق و همه جانبه ، از آنجا كه بخش عمده‌ای از موارد اعلامی از مصادیق تخلف یا تقلب انتخاباتی خارج و بعضا تخلفات مختصری كه وقوع آن در اغلب انتخابات مشهود و غیر قابل اعتناء است، سرانجام شورای نگهبان با بررسی موضوع در جلسات عدیده و با وارد ندانستن شكایات و اعتراضات ، صحت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را طبق ماده 79 قانون انتخابات ریاست جمهوری مورد تایید قرار داد.

دبیر شورای نگهبان در نامه خود افزوده است: شورای نگهبان فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تكریم حضور حماسی و فراگیر مردم در برگزاری شكوهمند دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری كه با تجلی و ظهور جمهوریت نظام در كنار اسلامیت آن، برگ زرینی در تاریخ مردمسالاری دینی ایران اسلامی از خود بجا گذاشت، بر خود فرض می داند از تلاش همه جانبه وزارت محترم كشور ، عوامل اجرایی ، همچنین هیاتهای نظارت و رسانه های گروهی و بویژه از نامزدهای محترم كه با حضور خود گرمی و رونق عرصه رقابت را فراهم آورده اند قدردانی نماید.

درباره وبلاگ

باسلام خدمت دوستان عزیز

ازعلاقه مندان درزمینه وبلاگ نویسی دعوت میشود تا مارو درنوشتن این وبلاگ همراهی كنند درصورتی كه قصد همكاری دارید با ارسال پیامتان بنده را درجریان بزارید تا یك اكانت به شما بدهم

باتشكر
مدیر وبلاگ : مردی ازجنس مردم

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دولت نهم در کدام یک از گزینه ها موفق تر بوده است ؟

نویسندگان