تبلیغات
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد - از توهم 30 میلیونی تا بهانه‌گیری‌های کودکانه
انجمن طرفداران دكترمحمود احمدی نژاد
رای ما دكترمحموداحمدی نژاد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

از توهم 30 میلیونی تا بهانه‌گیری‌های کودکانه

گروه سیاسی- محمد مهدی تهرانی:

«به هر میزان توضیح دهیم باز این قضیه ها ادامه دارد. در مثل هست که اگر یکی خواب باشد، صدای دوم را که بشنود، از خواب بیدار می شود اما کسی که خود را به خواب زده باشد 20 بار هم او را صدا بزنید، باز از خواب بیدار نمی شود!»

کامران دانشجو

این تنها فرشاد مؤمنی نبود که پیش از شمارش آرا از شکسته شدن رکود 30 میلیونی میرحسین خبر داد، بلکه 12 روز پیش‌تر از آن یعنی دهم خرداد ماه، محتشمی پور رئیس کمیته موسوم به صیانت از آرای میرحسین موسوی نیز مدعی شده بود که اگر احیاناً انتخابات سالم برگزار شود، میرحسین 30 میلیون رأی خواهد داشت!

گروه سیاسی- محمد مهدی تهرانی:

«به هر میزان توضیح دهیم باز این قضیه ها ادامه دارد. در مثل هست که اگر یکی خواب باشد، صدای دوم را که بشنود، از خواب بیدار می شود اما کسی که خود را به خواب زده باشد 20 بار هم او را صدا بزنید، باز از خواب بیدار نمی شود!»

کامران دانشجو

این تنها فرشاد مؤمنی نبود که پیش از شمارش آرا از شکسته شدن رکود 30 میلیونی میرحسین خبر داد، بلکه 12 روز پیش‌تر از آن یعنی دهم خرداد ماه، محتشمی پور رئیس کمیته موسوم به صیانت از آرای میرحسین موسوی نیز مدعی شده بود که اگر احیاناً انتخابات سالم برگزار شود، میرحسین 30 میلیون رأی خواهد داشت!

سناریونویسانِ شکست وانمود می کردند میرحسین پیروز قطعی انتخابات است تا بتوانند پروژه پس از شکست را سوار بر افکار عمومی که با بیانیه ها و خبرسازی های پی در پی حساس شده است، دنبال کنند. شاید از این رو بود که مشی بهانه گیری مدعیان صیانت از آرای مردم با وجود همکاری های گسترده مسئولین هیچ گاه پایان نیافت. مشکل اصلاً آنچه که می گفتند و آنچه که می گویند، نبوده و نیست. هدفی در ورای بهانه گیری ها وجود داشت که قرار بود در پشت پرده جنجال سازی ها دنبال شود.

نخست بر طبل عدم همکاری با کمیته صیانت از آراء کوبیده شد. آنقدر که گوش فلک هم طاقت شنیدن این همه هیاهو را نداشت. رییس کمیته از دلایل وحشت مخالفان از تشکیل کمیته صیانت از آرا سخن گفت و وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات پرسید: «چرا سخنگوهای شورای نگهبان و هیئت دولت از خبر کمیته صیانت بر آشفتند؟!» البته آنان انتظار نداشتند مسئول ستاد انتخابات کشور رسماً از تشکیل کمیته صیانت از آراء از سوی نامزدها استقبال کند چه آن را که حساب پاک است؛ از محاسبه چه باک است.

گفته می شد با نمایندگانشان همکاری نمی شود و در صدور کارت برای آنها تعلل صورت می گیرد. این همه در حالی بود که حتی برای دادن فتوكپی شناسنامه و الصاق عكس نیز مشكل داشتند و هر روز كار را به تأخیر می انداختند! با این همه در نهایت ستاد موسوی بالاترین تعداد ناظر را در طول تاریخ انتخابات ایران به شعبات انتخاباتی بسیج کرد.

در واقع موسوی از مجموع 45713 شعبه در 40676 شعبه یعنی چیزی حدود 90 درصد شعبات انتخابیه نماینده داشت. جالب آنکه نمایندگان او در شعبات تنها 227 مورد تخلف گزارش کردند که اغلب همین گزارشات هم حتی از مستندات اولیه لازم بی بهره بود!

در ادامه روند بهانه گیری ها، 11 خردادماه، نامه مشترک محتشمی پور و الویری به وزیر کشور منتشر شد. در این نامه از محصولی خواسته شده بود تعداد اعضای هر شعبه اخذ رأی قبل از آغاز رای گیری تعیین شود. چند روز بعد، کامران دانشجو تصریح کرد: «اعلام كرده‌ایم كه هیچ‌كس بدون كارت شناسایی كه از سوی فرمانداری صادر می‌شود، نمی‌تواند در شعب اخذ رأی حضور یابد.» و این بدین معنی بود که خواسته‌ی این طیف در سیر منطقی برگزاری انتخابات خواه ناخواه محقق خواهد شد.

دانشجو البته مسئله دیگری را هم در خصوص بهانه گیری ها مورد توجه قرار داد. او گفت: «به هر میزان توضیح دهیم باز این قضیه ها ادامه دارد. در مثل هست که اگر یکی خواب باشد، صدای دوم را که بشنود، از خواب بیدار می شود اما کسی که خود را به خواب زده باشد 20 بار هم او را صدا بزنید، باز از خواب بیدار نمی شود!»

روند بهانه گیری های پی در پی حامیان موسوی پایانی نداشت. 5 روز قبل از انتخابات، محتشمی پور طی نامه ای به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان مدعی شد حفظ امنیت یک سوم صندوق ها از دست نیروی انتظامی خارج شده است. در این نامه که در سایت خبری قلم با تیتر "چرا حفاظت تمام صندوق‌ها برعهده نیروی انتظامی نیست؟" منعکس شد، آمده بود: «گفته می‌شود حفاظت یک سوم صندوق‌ها از عهده نیروی انتظامی خارج و به سپاه پاسداران واگذار شده است که خلاف قانون و رویه‌های قبلی است. در این مورد نیز باید کمبود نیرو و با افزایش افراد مأمور به نیروی انتظامی و تحت امر مسئولان آن انجام گردد.» این پرونده هم اگر چه با تصریح سردار رجب زده فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ بر اینکه حفظ امنیت انتخابات تنها بر عهده نیروی انتظامی خواهد بود، پایان یافت، اما بهانه گیری ها پایانی نداشت.

از این دست بهانه جویی ها قبل از انتخابات به کرات وجود داشت. این روند البته بعد از 22 خرداد به گونه ای دیگر ادامه یافت و زمینه ساز تردیدها و بعد هم ناآرامی هایی در سطح کشور شد. نخست حرف از انتشار آمار تفکیکی شهرهای مختلف بود. بعد از انتشار این آمار از طریق وزارت کشور در یک فضاسازی گسترده مدعیان صیانت از آراء، خواستار انتشار آمارها به تفکیک صندوق ها شدند.

محسن رضایی طی بیانیه ای از در اختیار نداشتن آمار صندوق ها سخن گفت و آن را اولین و ابتدایی ترین حق یک کاندیدا دانست. بعد از این فضاسازی ها بود که برای اولین بار در طول سال های بعد از انقلاب نتایج رسمی انتخابات به صورت صندوق به صندوق برای بسیاری از استان ها منتشر شد.

طبیعتاً برای کسانی که کاری جز بهانه گیری نداشتند، این همه کافی نبود. وقتی بحث بازشماری جدی شد و شورای نگهبان هم آمادگی خود را برای بررسی دوباره بخشی از آراء اعلام کرد، برخی از حامیان موسوی ابتدا شمارش آرا را بی فایده خواندند و بعضی از حامیان محسن رضایی خواستار شمارش آراء برخی مناطق خاص شدند. صندوق هایی که به درخواست رضایی بازشماری شد، هیچ تغییر محسوسی را نشان نمی داد و از همین رو بود که او از پیگیری موضوع به کلی انصراف داد تا وجهه خود را حفظ و از زیر بار اتهامات بعدی نیز شانه خالی کرده باشد.

در عین حال، حکایت بهانه گیری های حامیان موسوی ادامه پیدا کرد. در تازه ترین بهانه گیری، کمیته صیانت از آراء که روزی بازشماری آراء را بی حاصل می خواند و خواستار ابطال انتخابات بود، بازشماری آراء پس از تطبیق آراء اسامی رأی دهندگان با اطلاعات ثبت احوال را مورد توجه قرار داده است. در نامه موسوی لاری و محتشمی پور به شورای نگهبان آمده است: «با توجه به اینکه ته برگ تعرفه های مصرف شده در شعب اخذ رأی موجود می باشد؛ ترتیبی اتخاذ نمایید تا تمامی این تعرفه ها در اختیار کمیته ای مورد اعتماد دست اندرکاران انتخابات و نامزدها قرار گیرد سپس به نحو مقتضی فهرست اسامی رأی دهندگان استخراج و با استفاده از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور -که دسترسی سریع به آن میسر است- تطبیق گردد.»

روند بهانه گیری‌ها این تلقی را ایجاد می کند که اساساً مشکل و رأی شبهه ها و انتظاراتی است که مطرح می شود. در واقع این همه تنها بهانه ای است برای حفظ پیکر نیمه جان و بالا بردن هزینه پیروزی برای رقیب. حکایت، همان حکایتی است که کامران دانشجو مورد اشاره قرار داد. حکایت کسی که خود را به خواب زده است و هر روز خواسته و بهانه ای را برای پیشبرد پروژه پشت پرده خود مطرح می کند.

سیر خواسته های غیرمنطقی و تسلسل وار مدعیان صیانت از آراء مردم تا بدانجا بود که رهبر انقلاب هم نسبت به طرح برخی مسائل موضع گرفتند. ایشان با تأكید بر اینكه نقطه مقابل قانون گرایی و انقیاد در مقابل قانون، دیكتاتوری است خاطرنشان كردند: «اگر انقیاد به قانون نباشد، روح دیكتاتوری بروز خواهد كرد.»

مقام معظم رهبری همچنین افزودند: «من در مسائل اخیر مربوط به انتخابات ریاست جمهوری، مُصّر به اجرای قانون بوده و خواهم بود و نظام اسلامی و مردم نیز به هیچ قیمتی زیر بار زور نخواهند رفت.»

ایشان در نماز جمعه تهران هم رسیدگى را فقط از مجارى قانونى ممکن دانستند و تصریح کردند: «بنده زیر بار بدعتهاى غیرقانونى نخواهم رفت. امروز اگر چهارچوبهاى قانونى شكسته شد، در آینده هیچ انتخاباتى دیگر مصونیت نخواهد داشت. بالاخره در هر انتخاباتى بعضى برنده‏اند، بعضى برنده نیستند؛ هیچ انتخاباتى دیگر مورد اعتماد قرار نخواهد گرفت و مصونیت پیدا نخواهد كرد. بنابراین همه چیز دنبال بشود، انجام بگیرد، كارهاى درست، بر طبق قانون. اگر واقعاً شبهه‏اى هست، از راه‏هاى قانونى پیگیرى بشود. قانون در این زمینه كامل است و هیچ اشكالى در قانون نیست.»

سخن گفتن رهبر انقلاب از بروز دیکتاتوری و بدعت در حالی است که برخی بحث ابطال انتخابات و برگزاری انتخابات مجدد را مطرح می کنند، برخی تشکیل کمیته حقیقت یاب را مورد توجه قرار می دهند و برخی نیز چشم به مجمع تشخیص مصلحت دوخته اند. در واقع جریان سیاسی ناکام می کوشد تا با فضاسازی های گسترده، جام زهری دیگر را مشروع جلوه دهد و هم ارز پذیرش قطعنامه 598 از سوی امام معرفی کند. مشکل اصلی ورای این همه بهانه گیری بوده و هست. بهانه گیری هایی که از مدتها قبل از انتخابات آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد و خواهد داشت.

درباره وبلاگ

باسلام خدمت دوستان عزیز

ازعلاقه مندان درزمینه وبلاگ نویسی دعوت میشود تا مارو درنوشتن این وبلاگ همراهی كنند درصورتی كه قصد همكاری دارید با ارسال پیامتان بنده را درجریان بزارید تا یك اكانت به شما بدهم

باتشكر
مدیر وبلاگ : مردی ازجنس مردم

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دولت نهم در کدام یک از گزینه ها موفق تر بوده است ؟

نویسندگان